Program

THE AUTISTS

17. 11. 2017 /piatok/ o 20:30

Legendárna prešovská undergroundová kapela sa po dlhšom čas opäť stretne s cieľom dostať vás do varu.


Tehla #5: Krásne Sady Mlynica

20. 11. 2017 /pondelok/ o 19:00
V podhorí Vysokých Tatier na ploche viac ako 100 hektárov vzniká jedinečný stavebný projekt. V bývaní spája tri aspekty - túžbu každého človeka po skutočnom domove, živote v harmónii s prírodou a potrebu ľudí po zdravých a kvalitných potravinách. Na v poradí už piatej Tehle v Christianii sa o ňom dozviete oveľa viac.

Toto podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia v rámci projektu Christiania 2017.

Vstup: 2€, predaj na mieste.


Jam Session vol. XIV.

22. 11. 2017 /streda/ o 20:00

Obľúbené stretnutie nielen prešovských muzikantov okolo kapely Akustika a ich hudobných hostí. Jedinečná príležitosť zabaviť si aj sa zabaviť.

Toto podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia v rámci projektu Christiania 2017.Whiskyho cestovateľské kino v Prešove: Kolumbia

23. 11. 2017 /štvrtok/ o 19:00

Biele vrcholy andských päťtisícoviek, ale aj hlboké vlhké džungle, krásna koloniálna architektúra, územia ovládané poslednou aktívnou gerilou na hranici s Venezuelou, horúce karibské pobrežie, najvyššie palmy na svete a kolibríky v nádhernom Valle de Cocora, druhý najväčší juhoamerický karneval v Barranquille, sopky národného parku Los Nevados, divoké slumy v Medelline, meste Pabla Escobara, svetoznáme kávové plantáže v Zona cafetera, pozostatky indiánskej kultúry v odľahlých rezerváciách, či desaťmiliónová pulzujúca Bogota... aj o tomto bude reč na ďalšom pokračovaní Whiskyho cestovateľského kina.
Spevák kapely Slobodná Európa Whisky, sa po dlhých rokoch cestovania po odľahlých kútoch piatich kontinentov rozhodol vytiahnuť na svetlo sveta svoje mnohé zážitky a fotografie zo svojich výprav. Na svojich cestách Whisky navštívil viac ako 70 krajín, v ktorých sa zameriaval najmä na odľahlé oblasti s atraktívnymi prírodnými scenériami, zachovalými pôvodnými etnikami a kultúrami, bez turistického ruchu, ktoré často preskúmaval na motorke, či terénnom aute na ktorých prešiel po cestách – necestách viac ako 50 000 km. Za všetky oblasti, ktoré navštívil môžeme len tak námatkovo spomenúť napríklad Indiu (ktorú navštívil 14 krát..), Nepál (kde niekoľkokrát, sám bez nosíčov, absolvoval pešie pochody cez Himaláje dlhé viac ako 500 km, cez sedlá vo výškach viac ako 55OO m.n.m.), Severnú Kóreu, Venezuelu, Irán, Laos, Kolumbiu, Kamerun, Indonéziu, Gruzínsko, Vietnam, Borneo, Peru, Austráliu, Čínu, Srí Lanku, Arménsko, Bolíviu, Kosovo, Filipíny, Afganistan, Kambodžu, Sulawesi, Chile, Maroko, Ladakh, Podnestersko, Sikkim, Náhorný Karabach a mnohé ďalšie. Jeho dlhoročné skúsenosti filmového kameramana naznačujú profesionálnu úroveň fotografií...

Predpredaj: 4€, https://tootoot.fm/en/events/59ecd6e40343f510ac2151c2


Oranżada /pl/, support: Detox of a Pony (festival Spievajúci básnici 2017)

24. 11. 2017 /piatok/ o 20:30

Z dlhých, často improvizovaných vokálnych kompozícii prešli k pomerne definovaným, nereflexívnym piesňam. Základ, ktorý bol pre kapelu charakteristický už od jej vzniku v roku 2002 však stále ostáva. Psychedélia.

Toto podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia v rámci projektu Spievajúci básnici 2017.

Vstup: 3€, predaj na mieste.

Afrika na Pionieri s Marekom Slobodníkom

27. 11. 2017 /pondelok/ o 19:00

Video, slide show a rozprávanie banskobystického cestovateľa Mareka Slobodníka z cesty naprieč Afrikou na Jawách Pionier.
Začalo to nevinným výletom, keď sme po strednej škole vyrazili prvý krát na pionieroch okolo Slovenska. Každým rokom sme chceli vidieť toho viac, no a po deviatich rokoch sa nám podarilo prejsť naprieč celým kontinentom. Poďte si vypočuť rozprávanie o tom, ako sme sa predierali zamrznutou Európou do Afriky, kde nás čakalo 45 stupňové peklo v Sudáne a nekonečné prejazdy púšťami, tlačenie do obrovských hôr v Etiópii či nekonečné pláže Mozambiku...
Piati cestovatelia, 5 mesiacov na cestách, 15 tisíc kilometrov na jedných z najhorších jednostopých motorových dopravných prostriedkov.
Vstupné v predpredaji: 4,00 €, https://tootoot.fm/en/events/59c4196b3521d213f8e38...,

na mieste: 6,00 €.


Večerná škola grafického dizajnu #4: Kristína Šebejová

28. 11. 2017 /utorok/ o 19:00

Kristína Šebejová, čerstvá absolventka Fakulty umení v Košiciach, bude rozprávať o svojom štúdiu grafického dizajnu na Slovensku, v Rakúsku a v Poľsku. Ako to začalo, čo sa pri tom podarilo aj nepodarilo a ako sa dostanete od grafického dizajnu k vydávaniu novín, aj o tom bude reč.

Toto podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia v rámci projektu Christiania 2017.

Vstup: 2€, predaj na mieste.


Literárny salón #7: Veronika Šikulová

29. 11. 2017 /streda/ o 18:00

Jeden z najoriginálnejších zjavov v slovenskej literatúre – spisovateľka a novinárka Veronika Šikulová - dcéra nezabudnuteľného Vincenta Šikulu bude prvou ženskou autorkou, ktorú vyspovedajú Valerij Kupka a Marián Milčák nielen na témy literárne.

Toto podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia v rámci projektu Christiania 2017.

Vstup: 2€, predaj na mieste.

Open Mic #10

30. 11. 2017 /štvrtok/ o 19:30

Príležitosť stretnúť sa pri prezentácii tvorby začínajúcich alebo menej známych autorov či prezentovať pred publikom vlastnú tvorbu, taký je Open Mic, ktorý dramaturgicky zastrešuje legendárny pesničkár Edo Klena.

Toto podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia v rámci projektu Christiania 2017.

Vstup: 2€, predaj na mieste.Ventolin, support: Johuš Matuš

8. 12. 2017 /piatok/ o 21:00

Počas dňa prednáša David Doubek alias Ventolin na univerzite, po večeroch baví ľudí na koncertoch. 5 rokov po vydaní úspěšného debutového album Totem má pozíciu jedného z najvyhľadávanejších hráčov. A jeho show je nezastaviteľná aj s druhým albumom Vitajte. Práve tento album predstaví Ventolin na jeho prvom koncerte v Christianii. Predskakovať mu bude Johana Novotná, vystupujúca pod menom Johuš Matuš, ktorá vydala minulý rok digitálny album Rural Pop.