Program

Katarzia pre MyMamy _ FemFest 2017

22. 9. 2017 /piatok/ o 20:30

V piatkový podvečer otvorí FemFest svojím koncertom známa pesničkárka Katarzia s kapelou. Tento originálny hudobný zjav, interpretka, ktorej texty majú svoju hĺbku, sa zapojila aj do kampane Pretože hovorím nie, ktorá upozorňuje na celospoločenský problém násilia páchaného na ženách. Katarzia odohrá koncert v prešovskej Christianii, pred ním sa premietne aj spot vytvorený v rámci kampane Pretože hovorím nie.

Vstupné bude dobrovoľné.Archívny chlapec band /festival Spievajúci básnici 2017/, support: Kolowrat unplugged

23. 9. 2017 /sobota/ o 20:30

Čo sa stane, ak zavriete do jednej miestnosti polovicu kapely Zlokot a Archívneho chlapca? Ak pridáte ako hlavné ingrediencie elektrické gitary, syntetizátor, pulzujúcu rytmiku, štipku folku a skvelé texty? Vznikne amalgán, v ktorom sa miesi to najlepšie z dvoch na prvý pohľad protichodných hudobných svetov. Archívny chlapec a jeho band v zložení Erik "Losos" Horák - gitara Stanka Apfelová - basgitara, vokály, Tomáš Madleňák - bicie pokrstia na svojom koncerte v Christianii druhé CD s názvom Tranzit, role krstného otca sa ujal Rasťo Rusnák z košickej kapely Kolowrat. Tí budú na párty aj hosťovať unplugged.

Toto podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia v rámci projektu Spievajúci básnici 2017.

Predpredaj: 3€, https://tootoot.fm/sk/events/59a07d79016c16096021e... ,

na mieste: 5€.


Nedeľná škola maľby #3 s Táňou Bachurovou

24. 9. 2017 /nedeľa/ o 16:00

Séria výtvarných workshopov pre deti pokračuje v septembri. Doveďte k nám v nedeľu svoje deti a dovoľte im objaviť svet farebnej fantázie.
Workshop je určený pre deti vo veku 5-8 rokov.

Toto podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia v rámci projektu Christiania 2017.Jam Session vol. XII.

27. 9. 2017 /streda/ o 20:00

Obľúbené stretnutie nielen prešovských muzikantov okolo kapely Akustika a ich hudobných hostí. Jedinečná príležitosť zabaviť si aj sa zabaviť.

Toto podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia v rámci projektu Christiania 2017.


Open Mic #8

28. 9. 2017 /štvrtok/ o 19:30

Príležitosť stretnúť sa pri prezentácii tvorby začínajúcich alebo menej známych autorov či prezentovať pred publikom vlastnú tvorbu, taký je Open Mic, ktorý dramaturgicky zastrešuje legendárny pesničkár Edo Klena.

Vstup: predaj na mieste v deň konania akcie, 2€.

Toto podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia v rámci projektu Christiania 2017.


Laco Bodik: Cestujem, teda som (fotografie a poézia z ciest, 2007 – 2017)

5. 10. 2017 /štvrtok/ o 19:00

Cestovateľ Laco Bodík si cesty do vzdialených destinácií za hranicami všedných dní živo predstavoval už vo veľmi mladom veku. Jeho fantáziu podnecovala literatúra, a predovšetkým film. V druhej polovici deväťdesiatych rokov, v časoch dospievania, bolo cestovanie možné prevažne s prstom na mape a cez TV. Časy sa však postupne zmenili, a zmene dal zelenú aj on: po vstupe Slovenska do EÚ sa, z rôznych dôvodov, rozhodol na čas opustiť domovskú krajinu. Odvtedy čas strávený v niekoľkých európskych krajinách strieda s cestovaním mimo Európu, najmä kvôli získaniu odstupu a refrešu perspektívy, v súčasnej dobe tak výrazne kontaminovanej vplyvmi z každej strany. Týmto spôsobom sa pokúša kultivovať vnútornú slobodu, ktorá je podľa neho kľúčom k zodpovednosti a integrite. Cestuje i za pestrými kultúrami a kvôli energii jednotlivých miest nezaťažených „európskou logikou“. Pri predstavovaných fotografiách a poézii z ciest, z rokov 2007 – 2017 (Južná Amerika [2007], Australázia [2010], India a Mjanmarsko [2016], cyklus uzatvára pobyt v Berlíne [2017]), sa jedná o meditatívny výber obrazov, ktoré on sám vníma ako portréty odblokovaného myslenia.

Toto podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia v rámci projektu Christiania 2017.


Basie Frank Band - Spievajúci básnici 2017

6. 10. 2017 /piatok/ o 20:30

Barbora Švidraňová a jej kapela Basie Frank Band je multižánrový autorský projekt, ovplyvnený hudobnými štýlmi ako pop-jazz, funk, soul, jazz-rock, rhythm'n'blues a mnohé iné. Tento nový slovenský fusion prinášajú súrodenci Barbora Švidraňová - ako hlavná textárka, a Šimon Švidraň - ako hlavný hudobný aranžér. Chcú vrátiť na pódiá živú muziku, živé nástroje a neboja sa progresivity. Album Fenix, ktorému je celé turné venované vznikal 3 roky a podieľalo sa na ňom 22 muzikantov. Celá kapela, ktorej členmi sú gitarista Šimon Švidraň, basgitarista Adrián Simonides, klávesák Lukáš Cintula a bubeník Matej Richtarčík funguje rovnocenne a podieľa sa spolu na autorskej tvorbe. Barbora sa snaží svojím speváckym umením povstať z popola seriálových mŕch a skrz vlastnú hudbu ukázať svetu svoju skutočnú tvár.

Toto podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia v rámci projektu Spievajúci básnici 2017.

Predpredaj: 5€, https://tootoot.fm/sk/events/59c262493521d212307cd...

na mieste: 8€.

Limboski - Festival Spievajúci básnici 2017

7. 10. 2017 /sobota/ o 20:30

Autor neobyčajných balád, ktoré na koncertoch publikum odspieva od slova do slova. Dravé koncertné zviera. Prirovnávaný k Nickovi Caveovi a Tomovi Waitsovi. Spevák obdarený výnimočnou charizmou. Skupina výborných muzikálnych osobností tvoriaca hromovú zmes bujnej rockandrollovej energie a drsnej poézie.

Toto podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia v rámci projektu Spievajúci básnici 2017.

Vstup: 4€, predaj na mieste.